Loading...
O mně 2017-01-31T23:11:45+00:00

Tak tohle jsem já

Ondřej Huk

Jednou mi obchodní ředitel jedné velké karlovarské společnosti na obchodní schůzce řekl: “Jo tak Vy odjíždíte do zahraničí a nevíte kdy se vrátíte. Tak to vy se asi  ještě hledáte…

Dělám práci, která mě baví, cestuju u toho, objevuju nové, neznám stereotyp, netrápím se stresem, přitom stíhám termíny a pořád ještě nevím, kdy se vrátím. A tak nějak doufám, že se nikdy nenajdu, protože kdybych se náhodou našel, tak to určitě začne být pěkná nuda :-)

S panem obchodním ředitelem jsme cestu k společné spolupráci nenašli a myslím, že je to tak dobře. Rád spolupracuji s lidmi, co se nad nikoho nepovyšují a při práci své dodavatele i zákazníky berou jako partnery.

Rád si sám sobě připomínám: “Vždy je lepší přátelství, které vznikne z byznysu,  než byznys, který vznikne z přátelství.

Nezbytný výčet dovedností

Pro ty co jdou rádi k věci

Mluvím plynule těmito jazyky:

  • HTML, XHTML, HTML5
  • CSS, CSS3, LESS, Sass
  • Česky, anglicky, španělsky

Jazyky, které mi nejsou úplně cizí, ale plynulé to není:

  • PHP, MySQL, Javascript
  • Portugalsky, francouzsky

Pro ty co jsou z oboru, pomůže i to s jakými programy pracuji:

  • Photoshop, JPEGmini, IcoFX
  • Sublime, Atom
  • SourceTree
  • Filezilla, WinSCP
  • WordPress, Prestashop

Digitální nomád?

Jak je to s tím cestováním a prací

Jeden z efektů, které přináší být freelancer je mít nestabilitu v zakázkách. Je to jak vystřižené z Murphyho zákonů. Většinou se všechny zakázky sejdou najednou a pak se měsíc nezastavím. A pak se naopak objeví týdny, kdy není do čeho “kódnout”.  V takové chvíli se zvedám ze židle a objevuji své okolí. Digitální nomád neznamená, že cestujete jako klasický turista a na plné obrátky navštěvujete památky. Většinu času jsem zavřený v hostelu s počítačem a často i s dalšími freelancery z různých zemí a oborů (nejčastěji designeři, programátoři a blogeři). Někdy se to od práce v kanceláři zas až tak moc neliší.

Pokud Vás zajímá víc jak cestuji, tak navštivte můj blog Andyho cestopisy.

Pár zajímavostí navíc    Z CESTOVÁNÍ A ZÁLIB

Miluju moře a plavání. Šnorcholoval jsem s mořskými želvami a největší rybou na světě: Velrybím žralokem. Žil jsem rok v Anglii, 3 roky ve Španělsku, z toho 1,5 roku na Kanárských ostrovech. Později 1 rok v Mexiku, které jsem projel křížem krážem na motorce. Rád jezdím na kole a hraji volejbal.

Pár zajímavostí navíc    Z MÉHO PROFESNÍHO ŽIVOTA

První počítač jsme měli doma, když mi bylo 10, v roce 1992. Ten rok teprve připojili ČR k internetu. V 16ti jsem jako brigádu učil děti práci s počítači a jeho ovládání (v DOSu). I s inženýrským titulem a 5ti letou praxí jsem na cestách pracoval jako poslíček, myč nádobí, zahradník, čistič bazénů a dělal jsem hamburgry (například i pro Nicka Cavea).