Dodávané
kodérské služby

Služby kodéra webů 1

Web na WordPressu

Většina projektů, které zpracovávám jsou poháněny systémem WordPress.

Jelikož nejsem programátor a jejich náklady jsou výrazně výšší než u kodéra, musel jsem zvolit vhodnou platformu, která bude běžet na pozadí webů a bude mít dostatek funkcí. Proto stavím weby na WordPressu. Je nejrozšířenější a existuje tak pro něj enormní množství pluginů/funkcí, které stačí „zasunout“, správně nastavit, letmo upravit a voialá, web má kontaktní formulář, fórum, e-shop, přihlašování uživatelů atd.

WordPress se zdá jako ideální řešení, je zdarma, uživatelsky jednoduchý na obsluhu a umí snad úplně všechno. Má však i stinné stránky: rychlost a bezpečnost. Na tyto věci se při tvorbě na WordPressu také zaměřuji.

Služby kodéra webů 2

HTML šablony
Microsites

HTML šablona pro e-mail, vytvoření landing page nebo šablona z Bootstrap.

Standardně obdržím grafické podklady v PSD formátu, případně ve formátu PDF nebo Adobe XD. Z těchto podkladů pak připravím HTML, CSS a javascriptové soubory pro další použití. Zaměřuji se na validní a sémantický kód. 

CSS mohu dodat jak v LESS, tak v SASS, případně jako standardní variantu.

Zkušenosti mám i s nasazováním grafiky na komerční redakční systémy, nikoliv jen open sourcový  WordPress. Dále s přípravou HTML pro e-mailvoé newslettery, včetně jejich testování v různých e-mail klientech. 

Není problém i vytvořit web zcela bez redakčního systému. Vhodné pro případ, že není potřeba častých změn v obsahu. Výhody: rychlost a bezpečnost.

Služby kodéra webů 3

E-shopy na
Prestashopu

Mezi open source systémy mám dobré zkušenosti s platformou Prestashop.

Prestashop sice není tak ohebný jako třeba WordPress, ale v oblasti online nakupování nabízí opravdu dost a na klasické e-shopy většinou zcela postačuje. 

Oproti WordPressu nenabízí tak velké množství zdarma přístupných rozšíření, proto je občas potřeba u některých funkcionalit zvážit služeb externího/interního programátora. 

Jsem schopný kompletně Prestashop rozchodit, nasadit grafickou podobu webu, nastavit vše potřebné, zprovoznit platby kartou, různé druhy dopravců, affiliate program, sběr e-mailových adres atd.

Služby kodéra webů 4

Responzivita
mobily a tablety

Optimalizace webů pro mobilní zařízení a také obráceně pro velké obrazovky.

Již je tomu nějaký pátek co lze ze statistik návštěvnosti webů vyčíst, že více jak 50 % návštěv webu se uskuteční uživateli z mobilních zařízení. Responzivní weby se tedy staly již neodmyslitelným standardem. 

Pokud máte web stále neoptimalizovaný pro mobily a tablety, je dobré vědět, že ve většině případů lze optimalizaci vyřešit i zpětně

Za poslední 2 roky se pak také začalo zvyšovat množství projektů, jejichž design byl koncipován i pro maximální využití plochy velkých obrazovek. Ty jsou v dnešní době čím dál tím více ekonomicky dostupnější.

Je dobré vědět, že vyhledávače jako je například Google, berou v potaz zda je web optimalizovaný pro mobilní zařízení, což může ovlivnit umístění ve výsledcích vyhledávání.

Služby kodéra webů 5

Rychlost
a bezpečnost

Rychlost a zabezpečení webů
je v posledních letech nezbytné řešit

Občas se cítím jako Don Quijote při jeho boji s větrnými mlýny. Požadavky na to, co weby mají umět se zvyšují. S tím narůstá i náročnost na rychlost načítání webu, zároveň se i zvyšuje počet míst, přes které může být web napadnout hackerem.

Jde o komplexní záležitost, která začíná u nastavení serveru, optimalizaci systému pohánějící web, optimalizaci kódu, javascriptů, snížení objemu obrázků, nastavení SSL certifikátů atd.

Vyšší bezpečnost i rychlost je z pohledu vyhledávače Google  považováno za pozitivní a bere tyto atributy webu v potaz při prezentování výsledků vyhledávání.

Služby kodéra webů 6

SEO, SEM, PPC
e-marketing

Web bez marketingu je jako postavit večerku v lese a nikomu o ni neříct.

Když investujete své peníze do webu, je vhodné si uvědomit, že bude velmi pravděpodobné, že se ve velké konkurenci Váš web doslova ztratí. A pokud máte dobrý produkt nebo obsah, určitě je dobré web podpořit jeho zviditelněním. 

Existuje několik možností jak zviditelnit Váš web. PPC kampaně, kde cílíte na určité uživatele a platíte za každého, kdo klikne na Váš inzerátek. Lze vypínat a zapínat dle potřeby.

Další možností je SEO – optimalizace pro vyhledávače. Je to souhrn úprav a aktivit na internetu, které zvyšují Vaší www prezentaci hodnotu, dle které vyhledávače hodnotí zda a kam Vás zařadit do výsledků vyhledávání.

Služby kodéra webů 7

Webhosting
www prezentace

Web musí být někde fyzicky umístěn, takový počítač se navývá server.

Webhostingové služby Vám zajistí pronájem serveru, kde může být Vaše www prezentace umístěna. Na tento server je potřeba nasměrovat doménu. Doména a server nemusí být od stejného dodavatele. 

Pro své klienty nabízím sdílený hosting, a tak lze dosáhnout u serveru vyšších parametrů za mnohem nižší náklady než by to bylo možné u klasického hostingu. 

U webů na WordPressu je součástí webhostingových služeb automaticky i průběžná aktualizace pluginů a základní zabezpečení webu proti napadení hackery.

Služby kodéra webů 8

Servis webů na WordPressu

O WordPress je vhodné se neustále starat a udržovat jej aktualizovaný

Redakční systém WordPress je tak rozšířený, že se stává samozřejmě náchylný na útoky hackerů. Proto je vhodné udržovat systém neustále aktuální.

Servis webů na WordPressu nabízím v několika variantách, od základní nezbytné aktualizace pluginů a zabezpečení systému až po varianty s x hodinamy kodérských prací, optimalizace rychlosti, optimalizace z pohledu vyhledávačů apod.

Podívejte se na
Ceník servisu webů na Wordpreesu

Služby kodéra webů 9

Migrace webů na WordPressu

Přemístění webu na WordPressu není jenom o tom zkopírovat soubory jinam

Často řeším změnu hostingu nebo změny domény a v takovém případě je potřeba migrovat web. Při změně domény je potřeba zásah do databáze, přesunout nastavení šablony, menu a widgetů. 

Při zachování domény, ale změně webhostingu je často potřeba řešit kromě kopírování souborů, také správné nastavení domény a serveru.

Podívejte se na více informací zde: 
Migrace webů na WordPressu

Jak to vypadá v číslech

99%
HTML & CSS
99%
Weby na WordPressu
70%
E-shopy na Prestashopu
90%
Photoshop
50%
Javascript
99%
Optimalizace pro mobily
95%
CSS / SASS / LESS
65%
SEO & PPC
65%
Sociální sítě
50%
GIT

VŠECHNO JE TO
O DOMLUVĚ

Rád se s Vámi o Vašich potřebách a projektech pobavím. To by v tom byl čert, abychom nenašli společnou cestu k tomu, jak dosáhnout oboustranné spokojenosti.

Je to jenom o tom se domluvit 😉

Zavřít Menu